A készítményben lévő gyógynövények (rozmaring, csipkebogyó, zsálya levél, goji bogyó, orvosi kankalin, gránátalma, nyírfalevél, bodzavirág, mezei zsurló, áfonya és málna levél) hatóanyagai támogatják az immunrendszert,hozzájárulnak a szervezet természetesvédekező rendszerénekműködéséhez. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez, a sejtek oxidatív tresszel szembeni védelméhez, a fáradtság és kifáradás csökkentéséhez.
A termék gyógynövényeket és C-vitamint tartalmazó étrend kiegészítő édesítőszerrel.
Felhasználási javaslat: Naponta 5 ml fogyasztása javasolt, a csomagolásban mellékelt adagolóval mérve.
Néhány, az étrend-kiegészítőben lévő gyógynövény hatása:
A csipkebogyó igazi vitaminbomba
A csipkebogyó legfontosabb hatóanyaga a C-vitamin, ami fokozza a szervezet védekezőképességét, ellenállóképességét a fertőzésekkel, betegségekkel szemben. Ezen kívül sok A-, B1-, B2-, P- és K-vitamint tartalmaz. (Forrás: hazipatika.com)
A fekete áfonya gyógyhatásai
A fekete áfonyában találhatók szénhidrátok, növényi rostok, fehérjék. Koleszterinmentes, gazdag ásványi anyagokban, kalciumban, káliumban, nátriumban, vasban, valamint foszforban. Az egész testre kifejti hatását, védelmet biztosít az oxidatív stresszel szemben. Erősíti a hajszálereket, csökkenti az érelmeszesedést. (Forrás:.gyogynoveny-volgy.com)
A nyírfalevélről írták:
A nyírfalevelet a népi gyógyászatban tavaszi tisztítókúrák részeként, vizelethajtóként, alkalmazták. Tea, tinktúra formájában is fogyasztják. A húgycső és a vese enyhébb gyulladásakor, fertőzés kezelésére alkalmazható, reumás fájdalmak kezelésére is felhasználható. (Forrás: Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz)
A rozmaring népgyógyászati alkalmazása:
A rozmaringot a népgyógyászat belsőleg emésztési zavarok, fejfájás, ideggyengeség, alacsony vérnyomás kezelésére használja. Alkalmazzák epe-vizelethajtó, szélhajtó, étvágygerjesztő teakeverékekben. (Forrás: Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz)
Érdemes tudni a mezei zsurlóról:
A zsurlót korábban húgyúti panaszok, tuberkolózis, menstruációs panaszok kezelésére használták. Külsőleg egyes bőrbetegségek, nehezen gyógyuló sebek kezelésére alkalmazzák.
Belsőleg az alsó húgyúti rendszer gyulladásos megbetegedéseiben és vesekő esetén alkalmazzák. (Forrás: Csupor Dezső, Szendrei Kámán - Gyógynövénytár-Útmutató a korszerű gyógynövény-alkalmazáshoz)